Είστε εδώ
Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ > Βροχή από …γκολ ο ΠΑΣ!

Βροχή από …γκολ ο ΠΑΣ!

ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ – ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ 10-1!

Ζήλεψε το καιρό, ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ και έβρεξε γκολ απέναντι στην ουραγό ομάδα της ΝΙΚΗΣ ΑΛΙΜΟΥ χθές στο στάδιο Γαλατσίου.

Φωτό αρχείου

Μόλις στο 2′ ο Λεπτάκης έκανε το 1-0 και ο ίδιος έκανε το 2-0 στο 5′. Το 3-0 έγινε με τον Ευσταθίου στο 13′ και ο Θεοδωρακάτος πέτυχε το 4-0 στο 26′.

Η καταιγίδα συνεχίστηκε και στο 27′ ο Χρήστος Ραπάϊ έκανε το 5-0, ενώ στο 32′ ο Κυριλλίδης έκανε το 6-0. Στο 38′ ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ ο Φραγκουλόπουλος, έγινε σκόρερ πετυχαίνοντας γκολ με πέναλτυ για το 7-0!

Η καταιγίδα κόπασε λίγο για το ημίχρονο και συνεχίστηκε στο δεύτερο με μικρότερη όμως ένταση. Στο 56′ είχαμε το γκολ τιμής των φιλοξενουμένων 7-1, ενώ στο 68′ με αυτογκόλ αμυντικού της Νίκης έγινε το 8-1. Στο 72′ λεπτό ο Ευσταθίου έκανε το 9-1 ενώ το σκορ έκλεισε ο Παπαδόπουλος στο 80′ με το 10-1.

Ο προπονητής του ΠΑΣ Θοδωρής Κουτσουδάκης χρησιμοποίησε τους:

Φραγκουλόπουλος (38′ Θεοφανίδης), Κυριλλίδης, Χρ. Ραπάϊ, Ευαγγέλου, Πολυτσέρης, Μπίλο (34′ Αλεξ. Ραπάϊ), Νταβαρίνος (31′ Βασιλάκης – επιστροφή μετά τριετή αποχή), Θεοδωρακάτος (46′ Παπαδόπουλος), Λεπτάκης, Ευσταθίου, Παπαϊωαννίδης.