Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ: Καλή Αρχή με Νίκη ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

ΜΠΑΣΚΕΤ: Καλή Αρχή με Νίκη ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ – ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 59-71!

Καλό ποδαρικό έκανε η ομάδα μπάσκετ Ανδρών στης πόλης μας, ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ στη πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ 2014-2015. Κέρδισε στην έξοδό του, στο ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ, τη τοπική ομάδα με 59-71!

aom_aogΟ ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ μπήκε δυνατά στο παιχνίδ και αιφνιδιάζοντς τους γηπεδούχους έκλεισε το 1ο δεκάλεπτο με 12-25. Η ομάδα του ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ προσπάθησε να αντιδράσει στο 2ο δεκάλεπτο, με αποτέλεσμα να κλείσει τη διαφορά στο 30-37 για το ημίχρονο. Αντεπίθεση με δυνατή άμυνα από τους γηπεδούχους είχε σαν αποτέλεσμα ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ να βρεθεί πίσω στο σκόρ στο 3ο δεκάλεπτο -2, με 49-47!!! Στο καθοριστικό 4ο δεκάλεπτο, η εμπειρία των φετεινών μεταγραφών του ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ, αλλά και η φανερή αδυναμία του ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ στη θέση του οργανωτή του παιχνιδιού, έδωσε τη νίκη στον ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ με το επιμέρους σκορ 10-24 να κλείνει το παιχνίδι!

Κάτι παραπάνω από αισθητή η απουσία του Τρικαλιώτη από τον ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ!

Πολύ καλή η παρουσία των Καραμαδούκη, Κορκοσούρα, Μαρίνου από τον ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ!