Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ: Τρίτη νίκη και κορυφή!

ΜΠΑΣΚΕΤ: Τρίτη νίκη και κορυφή!

ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ – ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 44-55!

DSC_2746
Φωτό Αρχείου

Με τη τρίτη συνεχόμενη νίκη του ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ συγκατοικεί στη πρώτη θέση της βαθμολογίας της Α ‘ΕΣΚΑ με τον ΑΡΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ.

Στο κλειστό του ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ και χωρίς ηλεκτρονικό πίνακα αποτελεσμάτων, λόγω βλάβης, η ομάδα του Μάκη Κουμαρά κέρδισε, με επίθεση διαρκείας στο τελευταίο δεκάλεπτο και πάλι, τη γηπεδούχο ομάδα των ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ με 44-55. Το παιχνίδι ήταν “ντέρμπυ” στα τρία πρώτα δεκάλεπτα, με διαφορές 2-5 πόντων, το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 22-25 υπέρ του Γαλατσίου, ενώ στο 4ο δεκάλπτο επικράτησε το Γαλάτσι καθαρά.