Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Πρώτη Απώλεια για τον ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ!

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Πρώτη Απώλεια για τον ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ!

ΝΙΚΗ ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ Η ΚΟΡΩΝΙΔΑ!

ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ – ΚΟΨΑΧΕΙΛΑ 1-1.

pas_gal15Τη πρώτη βαθμολογική του απώλεια είχε το Σάββατο ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ στο γήπεδο του Άλσους Βέϊκου στο ντέρμπι κορυφής με αντίπαλο τη ΚΟΨΑΧΕΙΛΑ, που έληξε ισόπαλο 1-1. Στο παιχνίδι προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι στο 19 με τον Πρίφτη, σκορ που τέλειωσε και το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ ισοφάρισε με πέναλτυ στο 50, που εκτέλεσε ο Συγγελάκης.

Μετά το παιχνίδι αυτό ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ εξακολουθεί να βρίσκεται στη κορυφή με τη διαφορά των 11 βαθμών από το δέυτερο, την ομάδα της ΚΟΨΑΧΕΙΛΑ.

ΚΟΡΩΝΙΔΑ – ΑΕ ΓΛΥΦΑΔΑ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ_ΟΔΥΣΣΕΑΣ 3-1.koro2014_2015

Επιστροφή στις νίκες για την ΚΟΡΩΝΙΔΑ που κέρδισε την ΑΕ ΓΛΥΦΑΔΑΣ με 3-1 στο γήπεδο  του Γαλατσίου τη Κυριακή! Δύο γκολ πέτυχε ο Κώττης (27 και 60 ) και ένα ο Μαργέλος στο 39 για την ΚΟΡΩΝΙΔΑ ενώ μείωσε στο 78 ο Βενάρδος για τους φιλοξενούμενους. Με αυτή τη νίκη η ΚΟΡΩΝΙΔΑ μάλλον εξασφαλίζει τη παραμονή της στη Β΄Κατηγορία ΕΠΣΑ!