Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ: Νίκη στον εξ αναβολής αγώνα ο ΑΟ ΓAΛΑΤΣΙΟΥ!!!

ΜΠΑΣΚΕΤ: Νίκη στον εξ αναβολής αγώνα ο ΑΟ ΓAΛΑΤΣΙΟΥ!!!

ΟΦΗ ΗΡΑΚΕΙΟΥ – ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 72-80!

OFH_AOGΣτο παινχίδι που έγινε χθές στο Ν. Ηράκλειο, και με το οποίο συμπληρώνεται η 6η αγωνιστική, ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ έφυγε νικητής με 72-80!

Το παιχνίδι μετά το 1ο δεκάλεπτο όπου ο ΟΦΗ είχε τη πρωτοπορία, έγινε ντέρμπι μέχρι και το τρίτο δεκάλεπτο (41-41 ημίχρονο, 57-58 3η περίοδος). Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ καθάρισε το παιχνίδι, προηγούμενος με 4 πόντους στο 34 λεπτό για να κλείσει με 72-80 στο τέλος.

Ο ΟΦΗ είχε την ατυχία να χάσει με τραυματισμούς τους Κουρή και Ψυχογιό.  Στον ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ η νίκη αυτή δημιουργεί τη θετική ψυχολογία που είναι αναγκαία ενόψη των τριών πολύ κρίσιμων παιχνιδιών, αρχής γενομένης τη ΠΕΜΠΤΗ με τον ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ στο Ψυχικό.

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Σιαμίδης

Δεκάλεπτα: 24-17, 41-41, 57-58, 72-80.

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ. (Τασιόπουλος): Χασαπόπουλος 6 (2), Καλαποθαράκος 5 (1), Χωριανόπουλος Χ. 8, Μπουζιάνης 17 (3), Λέγκας, Λημνιός 2, Ψυχογιός 2, Μανιός, Δριμάλας 3 (1), Κουρής 4, Δρακόπουλος Ν. 12 (2), Καραχάλιος 13.

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ (Κουμαράς, Γκολεμάς): Οικονομόπουλος 12 (2), Καρούσης, Κανελλόπουλος, Μακρής 9, Γόγωνας, Μπουλουγεώργος 2, Παπαδόπουλος, Κορρές 6, Θύμιος 23 (2), Μπινετόπουλος 10, Χαρταβέλλας 6, Λαδικός 12 (1).