Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποκλεισμός για ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ & ΚΟΡΩΝΙΔΑ

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Αποκλεισμός για ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ & ΚΟΡΩΝΙΔΑ

ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΕ Ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ (κ.α. 1-1)!

pas_galatsi16_17Αρκετά καλός στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ απέναντι στην ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ, προηγήθηκε στο 44′ με τον Φίλιππο Κρεζιά με κεφαλιά.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέκαμψαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 83′ με πέναλτι που κέρδισε ο ‘Αχμετ και εκτέλεσε εύστοχα ο Παπαδόπουλος.

Στη διαδικασία των πέναλτι, η Αλσούπολη κέρδισε με 4-3 και προκρίθηκε στην επόμενη φάση.

Στην ανάπαυλα του ημιχρόνου, ο επίτιμος πρόεδρος του Γαλατσίου και επί σειρά ετών παράγοντας κ Κούλης Γιαννικόπουλος τιμήθηκε από τη διοίκηση της ΑΛΣΟΥΠΟΛΗΣ για την προσφορά του στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο.

Η σύνθεση του ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ: Φραγκουλόπουλος, Κυριλλίδης, Ευαγγέλου, Μπαμπότση, Τσιαντής, Μπίλο, Θεοδωρακάτος, Θεοχάρης(62’Κωστής), Εγγονίδης(86’Παπαδόπουλος), Λαμπρινάκος, Κρέζιας.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΚΟΡΩΝΙΔΑ 2-1

Δεν τα κατάφερε η ΚΟΡΩΝΙΔΑ και αποκλείστηκε από τον ΦΟΙΝΙΚΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ χάνοντας στο γήπεδο του Περιστερίου με 2-1! Το γκολ για την ομάδα του ΦΟΙΝΙΚΑ άνοιξε ο Αρχοντούλης με πέναλτι στο 30΄. Η ομάδα του Γαλατσίου ισοφάρισε στο 42΄.  Το 2-1 έγινε με  γκολ του Αγγελούση στο 55΄.