Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ: Ήττα από καλύτερο για ΓΚΥΖΗ στο Κύπελλο!

ΜΠΑΣΚΕΤ: Ήττα από καλύτερο για ΓΚΥΖΗ στο Κύπελλο!

ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ – ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 44-78!

gyzi_anag0Μετά από ένα αρκετά ανταγωνιστικό πρώτο ημίχρονο και με το σκορ να γράφει 28-30 στο τέλος της 2ης περιόδου, ήρθε το εκπληκτικό τρίτο δεκάλεπτο για την ομάδα της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ, όπου κρατώντας τους γηπεδούχους στο 0 για σχεδόν 8 λεπτά και πετυχαίνοντας 20 πόντους, ουσιαστικά τελείωσαν το παιχνίδι εκεί.

Η λευκή πετσέτα από τη πλευρά του Γκύζη έπεσε στη 4η περίοδο, αφού ο coach Αλέξης Αθανασόπουλος προτίμησε να δώσει πολύ χρόνο συμμετοχής στους νεόφερτους στην ομάδα παίκτες.

Από την Αναγέννηση ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ όλοι έπαιξαν αρκετά καλά, με τους Αναστασόπουλο, Διονυσόπουλος, Τσίτουρα να ξεχωρίζουν. Από τον ΓΚΥΖΗ πολύ καλός και μάλλον μόνος του ο Μασσαχός, ενώ καλά στοιχεία γραφής κατέθεσε ο μικρός της παρέας Γιώργος Καραγιάννης, δανεικός από τον ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ.