Είστε εδώ
Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > Ήττα στους Θρακομακεδόνες ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

Ήττα στους Θρακομακεδόνες ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ – ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 76-72!

Νέα ήττα για τον ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ που έφτασε τις 5 σε 8 παιχνίδια στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑ, και μπαίνει ίσως σε περιπέτειες παραμονής στη κατηγορία.

thrako_aogΗ έξοδος στους Θρακομακεδόνες δεν είχε το επιθημιτό αποτέλεσμα, με την ομάδα του Γαλατσίου να μη μπορεί τελικά να κρατήσει το μικρό της προβάδισμα του α΄ημιχρόνου (32-33) και να χάνει το ματς στο δεύτερο ημίχρονο, με τελικό σκορ 76-72!

Το εξ αναβολής παιχνίδι με την ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓΩΝΟΥ έχει ορισθεί για την Κυριακή 11-12-2016, ενώ στο μεταξύ τη Πέμπτη 8/12/2016 ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ αντιμετωπίζει στο Άλσος Βέϊκου τον ΑΟ ΠΡΩΤΕΑ. Δύο πολύ κρίσιμα παιχνίδια για τη συνέχεια…

Το φύλλο αγώνα:

Διαιτητές: Πλιάκας, Σιαμίδης

Δεκάλεπτα: 13-17, 32-33, 55-49, 76-72.

ΑΟ ΘΡΑΚ/ΝΕΣ (Καρτάνος, Δαμιανίδης): Κανιάρης, Στεριώτης, Φλούδας 2, Σωτηράκης 8 (2), Φώτης 8 (2), Αγγελόπουλος 15 (3), Καρτάνος 17 (1), Τάσσης Β. 14 (3), Τάσσης Σ., Κεράτσας 12.

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ (Κουμαράς, Γκολεμάς): Τσιούτσιας, Οικονομόπουλος, Μακρής Γ. 10, Μακρής Ν. 15 (1), Χαρακτινός 6, Χανιώτης 10 (1), Κανελλόπουλος 2, Μπινετόπουλος 3, Λαδικός 3 (1), Γουδέλης 3, Γκουτσίδης 2, Παπαβλασσόπουλος 18.