Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > Επ’Ανοδος στην Α’ ΕΣΚΑ η ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ!

Επ’Ανοδος στην Α’ ΕΣΚΑ η ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ!

ΑΕΣ ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ – ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 40-35!

Χρειαζόταν μια νίκη και τη πέτυχε στο πρώτο αγώνα, απόψε στο κατάμεστο κλειστό του Άλσους Βέϊκου η ΑΕΣ ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ!

Με σκορ 40-35 πήρε το ροζ φύλλο αγώνα και με συνολικά 3-0 νίκες απέναντι στον ΕΥΝΙΚΟ, κέρδισε με το σπαθί της το 1 από τα 3 συνολικά εισιτήρια ανόδου στην Α’ ΕΣΚΑ, κλείνοντας τη μικρή παρένθεση στη Β΄ ΕΣΚΑ. Οι κυρίες της ΑΕΣ ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ έχουν κάθε λόγο να πανηγυρίζουν την επιτυχία τους μαζί με το προπονητή τους Λάμπρο Μπάρτζο και τους συνεργάτες του.

Στο παιχνίδι, το πρώτο ημίχρονο ανήκε στις φιλοξενούμενες που έδειχναν να το θέλουν περισσότερο, ενώ οι αθλήτριες της ΕΝΩΣΗΣ παίζοντας με υπερβολικό άγχος δεν έβρισκαν εύκολα το δρόμο προς το καλάθι.

Η άμυνα ζώνης και των δύο ομάδων στο δεύτερο ημίχρονο, ευνόησε περισσότερο την ΕΝΩΣΗ που  κατώθρωσε να καλύψει τη διαφορά στο τρίτο δεκάλεπτο, και με συνεχόμενα τρίποντα πέρασε μπροστά κρατώντας τη μικρή διαφορά μέχρι τέλους.

Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια σε όλες τις αθλήτριες και τους προπονητές τους για την επιτυχία τους.

Ευχόμαστε μια καλή πορεία του χρόνου στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑ.