Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > Πρεμιέρα για τα ΠΑΤΗΣΙΑ με Χ!

Πρεμιέρα για τα ΠΑΤΗΣΙΑ με Χ!

ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ – ΔΑΦΝΗ ΑΘΗΝΩΝ 1-1!

Στο ανασκευασμένο στάδιο ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ, ο ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ έπαιξε το πρώτο του επίσημο παιχνίδι για το πρωτάθλημα της Γ’ ΕΠΣΑ, με αντίπαλο τη ΔΑΦΝΗ ΑΘΗΝΩΝ στην οποία παραχώρησε ισοπαλία 1-1!

Το γκολ της ισοφάρισης!

Το σκόρ στο παιχνίδι άνοιξε πολύ νωρίς, στο 11′ από τον Γιαγκάρη της Δάφνης, σκορ με το οποίο έκλεισε το ημίχρονο παρά τις προσπάθειες των ΠΑΤΗΣΙΩΝ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο αγώνας κύλησε με σχετική υπεροχή των ΠΑΤΗΣΙΩΝ, αλλά φλύαρες επιθέσεις. Τελικά στα τελευταία λεπτά μια σωτήρια επέμβαση του τερματοφύλακα Βαγγέλη Κορρέ σε αντιπίθεση των φιλοξενούμενων, έδωσε το έναυσμα για τελική αντεπίθεση με αποτέλεσμα την ισοφάριση στο 89′ με κεφαλιά του Κρασνίκι και τελικό 1-1!