Είστε εδώ
Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > Ήττα στο ντέρμπι κορυφής!

Ήττα στο ντέρμπι κορυφής!

ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ – ΑΟ ΙΛΙΟΥ 1-2

Παρά την καλή του εμφάνιση, ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ έχασε από τον πρωτοπόρο και αήττητο ΑΟ ΙΛΙΟΥ σήμερα στο γήπεδο ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ με 2-1, σε ένα παιχνίδι που ήταν το ντέρμπι κορυφής στον 3ο όμιλο της Β’ ΕΠΣΑ.

Ο ΠΑΣ προηγήθηκε νωρίς, στο 12′ με κεφαλιά του Παπαδόπουλου. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 28′ με τον Δαούτη που με κεφαλιά έκανε το 1-1. Και πριν ακόμη τελειώσει το ημίχρονο, στο 45′ , ο Δούκας του ΙΛΙΟΥ έκανε το 1-2.

Παρά τις ευκαιρίες και των δύο ομάδων στο β’ ημίχρονο, το σκορ δεν άλλαξε, και με το τελικό 1-2 η ομάδα του ΑΟ ΙΛΙΟΥ παρέμεινε στη κορυφή της βαθμολογίας και μάλιστα έχοντας 8 νίκες και 1 ισοπαλία σε 9 παιχνίδια.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ: Φραγκουλόπουλος, Ιωαννίδης (58′ Κυριλίδης), Ευαγγέλου, Καραμανίδης (77′ Κλάδης), Κοσκινάς, Μπίλο, Θεοδωρακάτος, Τόσκα, Παπαδόπουλος(46′ Τσόλκας), Σιάνη, Μπίκοβ.

ΑΟ ΙΛΙΟΥ: Δρόσος, Δούκας, Ανταλής, Δαούτης, Πλάκας, Λέκκας, Καλογέρης (75′ Μπεντάι), Κάρο, Αθανασόπουλος, Λερούτσος (86′ Σαρλάς), Νάτσης.