Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > Νέες νίκες για ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ και ΚΟΡΩΝΙΔΑ!

Νέες νίκες για ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ και ΚΟΡΩΝΙΔΑ!

ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ – ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 2-1!

Το γκολ που δέχθηκε από τον Κορακιανίτη των φιλοξενούμενων στο 29′, δεν πτόησε την ομάδα του ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ που αντέδρασε και ισοφάρισε με τον Κυριλλίδη στο 42′, για να πάει στην ανάπαυλα του ημιχρόνου με σκορ 1-1. Στην επανάληψη  ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ προσπαθούσε σε όλο το ημίχρονο και τελικά κατάφερε να πάρει το βαθμό της νίκης στο 89′ με τον Σιάνη.

Η νίκη αυτή τον διατηρεί στη τρίτη θέση της βαθμολογίας πίσω από ΙΛΙΟΝ και ΘΥΕΛΛΑ Αγ. Δημητρίου, στον 3ο όμιλο της Β’ ΕΠΣΑ.

ΟΡΦΕΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ – ΚΟΡΩΝΙΔΑ 0-1!

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα, συγκεκριμένα στο 89′ η ΚΟΡΩΝΙΔΑ με τον Καμπίτση κατάφερε να πάρει το διπλό από τον ΟΡΦΕΑ ΑΙΓΑΛΕΩ, παρά το γεγονός ότι από το 79′ άπαιζε με 10 παίκτες μετά την αποβολή με δεύτερη κίτρινη του Μαργέλου. Η νίκη της ΚΟΡΩΝΙΔΑΣ, 6η σε εννέα αγώνες, τη διατηρεί στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας στον 3ο όμιλο της Γ’ ΕΠΣΑ.