Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 73-65

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 73-65

Καταστροφικό 4ο δεκάλεπτο για τον ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ στο κλειστό της Πετρούπολης στο παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής απέναντι στο γηπεδούχο ΑΡΗ.

Η ομάδα του Γαλατσίου παρόλο ότι σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού συμβάδιζε στο σκορ, και μάλιστα έκλεισε το ημίχρονο με +2, όπως και τη τρίτη περίοδο, δεν κατάφερε να αντισταθεί στη πίεση των γηπεδούχων και στη 4η περίοδο, και να βρει λύσεις απέναντι στην άμυνα ζώνης. Απανωτά λάθη του Γαλατσίου έδωσαν εύκολα καλάθια στον ΑΡΗ που τελικά κέρδισε με το συνολικό 73-65!

Το φύλλο αγώνα:

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ(ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗΣ-ΑΧΙΝΙΩΤΗΣ): Γαβαλάς , Αναγνωστόπουλος 4, Βοϊδήλος 3, Παπαδόπουλος 29(3), Μουζάκης 5(1), Δερβεντζής, Μπιμπούδης 12(2), Βαρσαμούλης 6, Τασούλας 14, Αδαμόπουλος, Μπαζίνης, Γλυκός

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ (ΚΟΥΜΑΡΑΣ): Λυμπερόπουλος, Γιαννάκης, Οικονομόπουλος 11(3), Μπαλαμπάνης 12(3), Καρκοσούρας 14(2), Παπαδόπουλος 8, Κανελλόπουλος , Θαλασσινός 11, Πολυδώρου, Μπινετόπουλος, Ζευκίλης 7, Μπόθος 2