Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ > Μετά τη παρέλαση…4άρα ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ!

Μετά τη παρέλαση…4άρα ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ!

ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ – ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ 0-4!

Με 4άρα εκτός έδρας, στην Αλεπότρυπα, απέναντι στο Γκυζιακό, έκλεισε ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ τις …εορταστικές του εκδηλώσεις για την 28η Οκτώβρη!

Μετά από ένα άγονο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ μπήκε στο γήπεδο και με απόδοση που ξάφνιασε, κυρίως τους γηπεδούχους, πήρε μεγάλη νίκη 4-0.

Το σκορ άνοιξε στο 47′ ο Σπύρος Θεοδωρακάτος, και διπλασίασε στο 55′ ο Φαλλάγας. Στο 60′ και πάλι ο Θεοδωρακάτος έκανε με πλασέ το 0-3 ενώ στο 73 λεπτό σουτ του Μιχαήλ Παπαδόπουλου βρήκε σε χέρι αμυντικού και με το πέναλτι που δόθηκε, το σκορ έφτασε στο τελικό 0-4  και ο εκτελεστής Θεοδωρακάτος στο χατ τρικ του.

Ο  ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ του προπονητή Θοδωρή Κουτσουδάκη χρησιμοποίησηε τους εξής παίκτες :

Φραγκουλόπουλος, Δραμιτινός, Ραπάϊ, Τσόλκας, Βαμβακερής, Πολυτσέρης, Νταβαρίνος, Θεοδωρακάτος (77′ Παπαϊωαννίδης), Φαλάγγας (81′ Μακρυδάκης), Καρούσης (49΄Λαγός), Κυριλλίδης (65′ Παπαδόπουλος).

Επόμενο παιχνίδι το ντέρμπι τετράδας με την ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ, το Σάββατο 3/11/2018 και ώρα 3 μ.μ. στο γήπεδο ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ!