Είστε εδώ
Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το “ΚΥΠΕΛΛΟ ΗΘΟΥΣ ΜΙΜΗ ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ” στους ΠΑΙΔΕΣ του ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ!

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το “ΚΥΠΕΛΛΟ ΗΘΟΥΣ ΜΙΜΗ ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ” στους ΠΑΙΔΕΣ του ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ!

Το τουρνουά, προς τιμή του κορυφαίου Έλληνα ποδοσφαιριστή του αιώνα Μίμη Παπαϊωάννου, ώστε με την συμβολική του παρουσία να εμπνεύση τις νέες γενιές αθλητών με αποκλειστικό χορηγό το ίδρυμα “Σταύρος Σ. Νιάρχος,  που έγινε υπό την αιγίδα του Αθλητικού Οργανισμού του Δήμου Χαλανδρίου με συμμετοχή ομάδων παίδων, τη περίοδο 27-30 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2012, κατέκτησαν οι ΠΑΙΔΕΣ του ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ!pasGalatsi_boys

Στο τελικό,  οι παίδες του ΠΑΣ Γαλάτσι νίκησαν με 1-0 την αξιόμαχη ομάδα της ΑΕ Χαλανδρίου. Το νικητήριο τέρμα πέτυχε στο τελευταίο λεπτό το παιχνιδιού ο Τσάτσο με ψύχραιμο κοντινό πλασέ μετά από εκπληκτική ατομική ενέργεια και πάσα ασίστ του Κιτσαντά. Ο ΠΑΣ κατάφερε να νικήσει στον πρώτο αγώνα με 5-2 την ομάδα της Αθηναίδας και στον δεύτερο τον Πανερυθραικό με 3-2.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την άψογη αγωνιστική τους παρουσία και την κόσμια συμπεριφορά τους.