Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ > Ήττα στο χάραμα του 2020 ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

Ήττα στο χάραμα του 2020 ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ – ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 58-69

Με.. ήττα υποδέχθηκε το αγωνιστικό 2020 ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ στο κλειστό του Άλσους Βέϊκου χθες βράδυ. Με αντίπαλο τη ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ δεν κατάφερε να αντισταθεί, παρά τις αντεπιθέσεις του, και έχασε με σκορ 58-69!

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν εντυπωσιακά στο παιχνίδι αιφνιδιάζοντας το Γαλάτσι, που ισορόπησε το παιχνίδι και το δεκάλπετο έκλεισε με μικρή διαφορά πίσω στο σκορ. Το ημίχρονο βρήκε την ομάδα της πόλης να προηγείται με +3.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ένα ξέσπασμα του ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ έφερε το +8, και ενώ όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι γύριζε υπέρ του, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν με ανατροπή και προηγήθηκαν στο 3ο δεκάλεπτο με +8. Από εκεί και μετά, η ομάδα της πόλης, προσπάθησε με όλα τα μέσα, αλλά δεν κατάφερε κάτι καλύτερο από το τελικό -11…

Από το φύλλο αγώνα:

Δεκάλεπτα: 10-13, 32-29, 44-52, 58-69

Διαιτητές: ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ, ΑΓΓΕΛΗΣ

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ (ΚΟΥΜΑΡΑΣ-ΧΑΤΖΗΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ): ΠΟΛΥΔΩΡΟΥ 4, ΛΙΑΠΟΥΡΗΣ, ΤΣΙΡΟΣ 4, ΜΠΑΛΑΜΠΑΝΗΣ 7 (1), ΚΕΦΑΛΑΣ 15 (2), ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΑΓΚΟΣ, ΤΣΙΟΥΤΣΙΑΣ, ΛΙΤΣΟΣ 13, ΜΠΙΝΕΤΟΠΟΥΛΟΣ 8, ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ 7 (1), ΧΡΙΣΤΟΦΑΚΗΣ.

ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (ΝΙΚΗΤΟΠΟΥΛΟΣ-ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ): ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ 2, ΖΕΡΒΑΣ 3, ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 16, ΜΑΥΡΙΑΣ, ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ 7 (1), ΚΥΠΡΙΤΖΙΓΛΟΥ 17, ΤΣΙΑΤΣΙΟΣ, ΤΣΕΚΕΝΗΣ 9 (1), ΦΡΙΜΑΣ 3 (1), ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ 6 (1), ΤΣΟΥΠΡΟΣ, ΒΙΣΝΙΕΒΣΚΙ 6.