Είστε εδώ
Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ: Μία νίκη – μία ήττα στο Πανελλήνιο Κορασίδων η ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

ΜΠΑΣΚΕΤ: Μία νίκη – μία ήττα στο Πανελλήνιο Κορασίδων η ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΛΗΘΗΚΕ Η ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΒΙΝΤΣΙΛΑΙΟΥ!!!

Aes_korasides2014_1Με μια άσχημη ήττα στη 2η μέρα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων η ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ έχασε πολλές πιθανότητες να διεκδικήσει το τίτλο. Μετά τη πολύ καλή εμφάνιση και νίκη απέναντι στον ΗΡΟΔΟΤΟ στη 1η αγωνιστική. χθές έχασε με μεγάλη ευκολία από τον ΚΡΟΝΟ ΑΓ. Δημητρίου. Φαίνεται ότι ο εκνευρισμός από το τραυματισμό και αποχώρηση από το παιχνίδι της Αγγελικής Βιντσιλαίου ήταν καθοριστικό σημείο του αγώνα.

Σήμερα όμως για τη νεαρή αθλήτρια του ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ είναι μια ιδιαίτερη μέρα αφού κλήθηκε στην ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ για το ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ στην ΟΥΓΓΑΡΙΑ. Ελπίζουμε η κλήση αυτή να τις δώσει φτερά και να βοηθήσει σήμερα την ομάδα της στον τρίτο αγώνα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος απέναντι στην ομάδα φαβορί του ΑΡΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ.

Αποτελέσματα μέχρι τώρα:

1η Μέρα

Α.Ε.Σ Ένωση Γαλατσίου – Α.Ο.Ν.Α Ηρόδοτος 64-61
Διαιτητές: Δεσλής, Κετούλας
Δεκάλεπτα: 15-21, 33-29, 55-44, 64-61
Α.Ε.Σ Ένωση Γαλατσίου (Χρυσικάκης): Καραχάλιου 12π., Παπαθανασίου 6, Βιντζηλαίου Α. 16, Λογοθέτη, Βιντζηλαίου Στ. 17, Δήμα 6, Χαραλαμποπούλου, Χούμου 7
Α.Ο.Ν.Α Ηρόδοτος (Χριστοδούλου): Σακουλάκη 7, Γιαλαμά 4, Σόπικου 11, Μιχοπούλου, Δανδουλάκη Α. 2, Μαυράκη, Βαρελτζή Ε., Βαρελτζή Ν. 7, Γαλανάκη 2, Δανδουλάκη Μ. 28

Α.Σ. Άρης – Γ.Σ. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 38-28
Διαιτητές: Τζαφλέρης, Ζάχαρης
Τα δεκάλεπτα: 13-4, 22-8, 29-21, 38-28
Α.Σ. Άρης (Τζιότζιος): Σικαλίδου, Τσινέκε Ε. 19, Νιγδέλη, Ιγγλέζου, Κατσαμούρη 9, Τσινέκε Α 1., Παπαρδέλα 4, Αντωνιάδου 4, Ξανθινίδου, Τζιότζιου 1, Χριστάλογλου, Γιαννούσιου
Γ.Σ. Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Βασιλάκος): Τζανετάκου 8, Πετράκη, Ξυδά, Πυλιώτη, Λαμπράκη, Κάππου, Γκέργκι, Παναγιωτοπούλου, Γασπαράτου, Μαγγίνα 6, Μυλωνάκη 14

Γ.Σ. Τιτάνες Παλαμά – Γ.Ε.Α. Άμιλλα 2000 55-52
Διαιτητές: Παριανόπουλος, Τσουμακίδης
Δεκάλεπτα: 6-20, 20-23, 37-38, 55-52
Γ.Σ. Τιτάνες Παλαμά: (Χατζιάρας): Μπακαβέλου, Μαγαλιού 14, Ακριβού 17, Μουτσανά 6, Μπενέκη Χ. 4, Μαντέ 6, Μπενέκη Μ. 8.. Τζέλλα, Τζιμούρτου
Γ.Ε.Α. Άμιλλα 2000 (Τσουκαλάς): Κερκεμέζου 4, Μανιατά 16, Τσουκαλά 29, Οικονομάκου 4,
Κατσέτου, Τσίντζου, Τράμπα Κ., Προκοπίου

2η Μέρα

Α.Σ. Άρης – Γ.Σ. Τιτάνες Παλάμα 50-30
Διαιτητές: Παριανόπουλος, Τσουναχίδης
Τα δεκάλεπτα: 13-8, 24-20, 40-23, 50-30
Α.Σ. Άρης (Τζιότζιος): Σικαλίδου, Ιγγλέζου 8, Κατσαμούρη 11, Τσινέκε Α. 3, Παπαρδέλα 7, Αντωνιάδου 7, Ξανθινίδου 2, Τζιότζιου 2, Γιαννούσιου, Νιγδέλη, Τσινέκε Ε. 10, Χριστάκογλου
Γ.Σ. Τιτάνες Παλαμά (Χατζιάρας): Μπακαβέλου, Τσερέπη, Μαγαλιού 4, Ακρίβου 2, Μουτσανά 2, Μπενέκη Χ. 6, Μαντέ 6, Πατούνη, Μπενέκη Μ. 4, Τζέλλα 6, Τζιμούρτου

Γ.Σ. Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Α.Ε.Σ. Ένωση Γαλατσίου 64-36
Διαιτητές: Τζαφλέρης, Γκέγκας
Δεκάλεπτα:17-11, 34-28, 48-33, 64-36
Γ.Σ. Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Βασιλάκος): Τζανετάτου 9, Πετράκη 3, Καραλή, Ξυδά 4, Πυλιώτη,
Λαμπράκη 4, Κάππου, Γκέργκι 12, Παναγιωτοπούλου 2, Γασπαράτου 8, Μαγγίνα 6, Μυλωνάκη 16
Α.Ε.Σ. Ένωση Γαλατσίου (Χρυσικάκης): Καραχάλιου 7, Παπαθανασίου 2, Αταλασίδου, Βιντζηλαίου
Α. 7, Λογοθέτη, Βιντζηλαίου Σ. 8, Πενταγιώτη 1, Δήμα 8, Μενουδάκου, Χαραλαμποπούλου, Χούμου 3, Αλικάρη

Α.Ο.Ν.Α. Ηρόδοτος – Γ.Ε.Α. Άμιλλα 2000 65-38
Διαιτητές: Πιτσίλκας, Κοντογιάννης
Τα δεκάλεπτα: 16-14, 29-24, 44-29, 65-38
Α.Ο.Ν.Α Ηρόδοτος (Χριστοδούλου): Σακουλάκη 8, Γιαλαμά 2, Σοπίκου 9, Μιχοπούλου 6, Δανδουλάκη Α., Μαυράκη, Νίχλου 3, Βαρελτζή Α. 10, Λογοθέτη, Βαρελτζή Ν., Γαλανάκη 8, Δανδουλάκη Μ. 19
Γ.Ε.Α. Άμιλλα 2000 (Τσουκαλάς): Κερκεμέζου 9, Μανιατά 11, Τσουκαλά 8, Τράμπα Γ., Οικονομάκου, Κατσέτου 8, Κοκκώνη, Τσίντζου, Αλεξοπούλου, Τράμπα Κ. 2, Τράμπα Α.

 

Παρόμοια άρθρα

Πάνω