ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ – ΚΟΡΩΝΙΔΑ 1-3!
![Φωτό Αρχείου](https://www.galatsisports.gr/wordpress/wp-content/uploads/2016/02/koro2_15-298x200.jpg)
Πετυχαίνοντας το πρώτο της γκολ στο 30′ με τον Άγγελο Κοκκόλη και διπλασιάζοντας στο 40′ με τον Ανδρέα Σουιτζόγλου, η ΚΟΡΩΝΙΔΑ πήγε στα αποδυτήρια με το ασφαλές 2-0, στον αγώνα κυπέλλου απέναντι στον Εθνικό Αστέρα στο Γήπεδο της ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ (Μ.ΚΡΗΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ).
Στην επανάληψη συνεχίζοντας να βλέπει δίχτυα η ομάδα του Γαλατσίου πέτυχε στο 51′ το 0-3 με τον Σταύρο Κονιτόπουλο. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν το γκολ της τιμής με πέναλτι που εκτέλεσε ο Αθανάσιος Γεωργίου στο 57′.
Η ομάδα του Γαλατσίου στην επόμενη αγωνιστική του Κυπέλλου στο Σ/Κ 17-18/9 θα αντιμετωπίσει και πάλι εκτός έδρας τον ΦΟΙΝΙΚΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ!