Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ > Περίεργη ήττα του ΑΟΓ

Περίεργη ήττα του ΑΟΓ

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 68-77

Photo by Mitsos Andritsoianis

Την ήττα γνώρισε ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ χθες βράδυ στο κλειστό του Άλσους Βέικου από τον ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ Ν. ΨΥΧΙΚΟΥ με 68-77, σε ένα αγώνα που είχε δύο διαφορετικές όψεις, μία ανά ημίχρονο.

Στο πρώτο κυριάρχησε ο γηπεδούχος ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ και βρέθηκε να προηγείται σχετικά εύκολα με 37-28, ενώ στο δεύτερο οι ρόλοι αντιστράφηκαν και οι φιλοξενούμενοι πήραν το πάνω χέρι ανατρέποντας τη διαφορά στο τρίτο δεκάλεπτο το οποίο πήραν με διαφορά +11, ενώ ολοκλήρωσαν την ανατροπή με τελικό σκορ 68-77, πετυχαίνοντας μια νίκη-βαθιά ανάσα παραμονής στη κατηγορία.

Ολα έδειχναν ότι οι πάικτες του Ζήβα το ήθελαν πιο πολύ, και αυτό αποτυπώνεται και στα στατιστικά τους αφού είχαν 55% στα σουτ εντός πεδιάς, 87% (13/15)στις βολές και 35 ριμπάουντ ενώ το ΓΑΛΑΤΣΙ αντίστοιχα είχε 37% εντός πεδιάς, 84% (21/25) στις βολές και 27 ριμπάουντ.