Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ: Ήττα στα 2″ ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ!

ΜΠΑΣΚΕΤ: Ήττα στα 2″ ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ!

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ – ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 82-85

DSC_2660Με ένα απίστευτο τρίποντο του Μ. Υφαντή από τα 9+ μέτρα, 2.3″ πριν τη λήξη, ο ΠΑΠΑΓΟΥ πήρε τη νίκη από τον ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ στο κατάμεστο κλειστό του Άλσους Βέικου.

Σε ένα πολύ σκληρό παιχνίδι, που πολλές φάσεις του ήταν στα όρια του επιτρεπτού, οι παίκτες και των δύο ομάδων έδωσαν τα πάντα για τη νίκη, με πολύ πάθος και δύναμη.  Ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ έκλεισε το 1ο ημίχρονο με 41-34, αλλά ο ΠΑΠΑΓΟΥ κατάφερε να ισορροπίσει απόλυτα το παιχνίδι στο 3ο δεκάλεπτο. Το τέταρτο δεκάλεπτο κύλισε πόντο-πόντο, με τις δύο ομάδες να χρησιμοποιούν όλα τα όπλα τους για τη νίκη. Το λάθος στην επιλογή της επίθεσης για το Γαλάτσι στα τελευταία 10 δεύτερα, έδωσε την ευκαιρία στον βετεράνο παίκτη του ΠΑΠΑΓΟΥ να έχει το τελευταίο σουτ που έδωσε στην ομάδα του τη νίκη.

Η λήξη του αγώνα βρήκε τους παίκτες του ΠΑΠΑΓΟΥ να πανηγυρίζουν έξαλλα, ενώ τα παιδιά του Μάκη Κουμαρά  με κατεβασμένα τα κεφάλια από την απογοήτευση.

Το μεγάλο σκορ για τέτοιο παιχνίδι οφείλεται στα πολλά εύστοχα τρίποντα (17) και από τις δύο ομάδες αλλά και στα πολλά goal-fouls. Χωρίς νίκη παραμένει ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ μετά από τέσσερεις αγωνιστικές.