Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Νίκη και ΑΝΟΔΟΣ για ΚΟΡΩΝΙΔΑ!!!

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Νίκη και ΑΝΟΔΟΣ για ΚΟΡΩΝΙΔΑ!!!

ΚΟΡΩΝΙΔΑ – ΑΘΗΝΑΪΔΑ 2-0!

Στο αγώνα μπαράζ που έγινε σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο του Γαλατσίου, η ομάδα της ΚΟΡΩΝΙΔΑΣ κέρδισε με 2-0 την ΑΘΗΝΑΪΔΑ και ανεβαίνει στη Β ΄ Κατηγορία ΕΠΣΑ.

kor_ath5Μπροστά σε πάρα πολλούς φιλάθλους, οπαδούς των δύο ομάδων αλλά και πολλούς απλούς φίλους του ποδοσφαίρου, η ομάδα του Γαλατσίου, μετά από ένα ημίχρονο χωρίς σκορ, μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο με φανερές τις διαθέσεις της για νίκη.

Ένα δυνατό σουτ έξω από τη περιοχή στο 50 από τον Πάτσιο και ένα πλασσέ στο 56 από τον Κώττη, με τον αντίπαλο τερματοφύλακα εκτός φάσης, ήταν αρκετά για την ΚΟΡΩΝΙΔΑ να κάνει το 2-0, χωρίς ουσιαστικά να κινδυνεύσει σοβαρά σε όλο τον αγώνα.

Η λήξη βρήκε τους ‘κόκκινους’ να πανηγυρίζουν την άνοδο τους στη Β΄κατηγορία. Πολλά μπράβο σε όλους!!!