Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > “Χάρισε” βαθμό ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ!

“Χάρισε” βαθμό ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ!

ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ – ΠΑΠΑΓΟΣ 2-2!

Δεν κατάφερε ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ να κρατήσει τη νίκη και στο 87′ δέχθηκε την ισοφάριση από τον ΠΑΠΑΓΟ, σε ένα παιχνίδι που έγινε χθές στο ηλιόλουστο στάδιο του ΑΛΣΟΥΣ ΒΕΙΚΟΥ!

Στο παιχνίδι οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν πολύ γρήγορα το σκορ στο 3’ με τον Φατούρα, σκορ που τελείωσε και το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη ο ΠΑΣ μπήκε αποφασιστικά, και στο 50’ ο Κυριλίδης έφερε το ματς στα … ίσια (1-1).

Το 2-1 πέτυχε στο 71’ ο Παπαδόπουλος, και ενώ όλα έδειχνα ότι ο ΠΑΣ θα έπαιρνε την νίκη, στο 87’ ο Καραθανάσης με ένα πολύ όμορφο γκολ, σημείωσε το τελικό 2-2.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ: Φραγκουλόπουλος, Ιωαννίδης (65’ Βυλαντώνης), Ευαγγέλου, Κοσκινάς, Τόσκας (46’ Μπίλο), Κλαδής, Θεοδωρακάτος, Τόσκα, Καράτι (33’ λτ. Παπαδόπουλος), Σιάνι, Κυριλίδης (70’ Αλειφέρης).
ΠΑΠΑΓΟΣ: Καραχάης, Κολοβός, Παπαναστασίου, Α. Αναστασίου (60’ Κολλιάκος), Λουκάς, Αλεξιάδης, Καραθανάσης, Φατούρας, Νούτσος (57’ Φρατζεσκάκης), Μπολάνος (46’ Αμυγδαλάρης), Βαρώνος (66’ Λουκάρης).