Είστε εδώ
Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ: ΝΙΚΕΣ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ για ΑΝΔΡΕΣ-ΕΦΗΒΟΥΣ ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ!

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΝΙΚΕΣ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ για ΑΝΔΡΕΣ-ΕΦΗΒΟΥΣ ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ!

Με το δεξί μπήκε το 2013 στις επίσημες αγωνιστικές για τον ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ.

Οι ΑΝΔΡΕΣ ταξίδεψαν στην Αρχαία Ολυμπία και αντιμετώπισαν το τοπικό ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗ, για την 10η αγωνιστική του 1ου ομίλου Νότου της Γ’ Εθνικής. O ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ με τον προπονητή του Μάκη Κουμαρά να μένει στη Αθήνα ασθενής, κέρδισε τη τοπική ομάδα με 76-71 και ανέβηκε στη 4η θέση της βαθμολογίας μετά την ήττα της Ζακύνθου από τη Νικη Αμαρουσίου.

Το φύλλο αγώνα:

ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ – ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 71-76

Δεκάλεπτα: 21-17, 33-39, 48-53, 71-76

Διαιτητές: Καραλής, Τζαμάκου

ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ(Βουρνάς): Οικονομάκης 13(1), Δανίκας 10(1), Μίγκος 1, Ψάλτου 18(2), Κατσαρός, Σακελλαρίου 11(1), Κρίτσελης 4, Τρυφωνόπουλος 6, Αγαπητός 8

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ(Αλεξόπουλος): Στεφανής 9, Χαρακτινός 17(5), Αθανασιάδης, Μπαλαμπάνης 12, Τσιρόπουλος 2, Τσούπρος, Πρίτσος 18, Σπηλιόπουλος 2, Βαφιάς, Παπαγεωργόπουλος 10, Λοϊζος 6, Παπαδημητρίου

2013-01-12-173

ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ – ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 48-58!

Οι ΕΦΗΒΟΙ έκαναν τη μεγάλη ανατροπή στου Παπάγου, και κέρδισαν τον ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ με 58-48! Τα πολλά λάθη από παίκτες και πάγκο στο 1ο ημίχρονο, έδωσαν την ευκαιρία στη γηπεδούχο ομάδα να πάρει μια διαφορά μέχρι και 15 πόντους, κυρίως από επιτυχείς ελεύθερες βολές. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Εφηβοι του ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ, παίζοντας πολύ δυνατή άμυνα, κάλυψαν τη διαφορά και τελείωσαν το παιχνίδι με +10 πόντους αποδεικνύοντας την υπεροχή τους που τους κρατά αήττητους σε 11 αγώνες.