Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ > Ήττα στο Πικέρμι ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

Ήττα στο Πικέρμι ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ – ΑΟ ΓΛΑΤΣΙΟΥ 71-68!

Τη δεύτερη ήττα του για φέτος έκανε ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ χθες βράδυ στο ΠΙΚΕΡΜΙ για την εκτη αγωνιστική της Α’ ΕΣΚΑ. Ο ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ κέρδισε με τρίποντο του Κρητικού, στη λήξη του αγώνα, με 71-68.

Οι γηπεδούχοι πήραν από την αρχή το προβάδισμα και έκλεισαν το ημίχρονο με το 46-34. Το Γαλάτσι αντέδρασε στο 3ο δεκάλεπτο μειώνοντας τη διαφορά κάτω από τους 10 πόντους, και συνεχίζοντας στο 4ο δεκάλεπτο κατόρθωσε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, όπου “μίλησε” το τρίποντο του Κρητικού για το τελικό 71-68.

Καταδικαστική για το Γαλάτσι η αστοχία στα τρίποντα, που έβαλε μόνο 4 στις 26 προσπάθειες.

Επόμενο παιχνίδι στο ΔΑΚ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ με αντίπαλο το ΠΟΛΥΝΙΚΗ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ τη Δευτέρα 18/11 στις 21:45.