Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ > ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ NoBell – ΠΑΟ 54-64

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ NoBell – ΠΑΟ 54-64

Μετά από ένα δυνατό παιχνίδι, με πολλά λάθη εκατέρωθεν, ο ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ NoBell έχασε από τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ στο κλειστό των Πατησίων με 54-64!

Μπροστά σε περίπου 200 οργανωμένους οπαδούς του ΠΑΟ αλλά και άλλους τόσους φίλους και των δύο αντιπάλων στις εξέδρες, ο αγώνας των κυριών της Α1 δεν δικαίωσε τη φήμη και ιστορία των ομάδων τους.

Το παιχνίδι ουσιαστικά είχε κριθεί από το 3ο δεκάλεπτο με την αποβολή στο 3΄36″ με 5 φάουλ της Ανωγειανάκη, η οποία είχε αντικαταστήσει την MVP της περασμένης αγωνιστικής Taya Reimer, που είχε και αυτή αποβληθεί με 5 φάουλ, λεπτά μετά της έναρξη του 3ου δεκαλέπτου. Έτσι ο ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ NoBell έπαιξε για 16′ 24″ χωρίς 5άρη.

Δυστυχώς για μια ακόμη φορά το παιχνίδι ΔΕΝ είχε πρωταγωνιστές τις αθλήτριες των δύο ομάδων… με τα σφυρίγματα και των τριών διαιτητών να μη δικαιολογούνται 100% από τις φάσεις εντός του παρκέ.