Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ > Δεν νίκησε τη …ΝΙΚΗ!

Δεν νίκησε τη …ΝΙΚΗ!

ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 78-62!

Φωτό από αγώνα του 1ου γύρου!

Την ήττα γνώρισε στο Μαρούσι από την ΝΙΚΗ ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α ‘ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ.

Ανύπαρκτη η άμυνα στο πρώτο ημίχρονο και το σκορ έκλεισε στο 45-22, ενώ η όποια αντεπίθεση στο δεύτερο ημίχρονο απλά περιόρισε το εύρος της διαφοράς, για το τελικό 78-62.

Με την ήττα αυτή ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ αποχαιρετά την 5η θέση, των playoffs, αν και μαθηματικά έχει ακόμη ελπίδες στα τρία τελαυταία παιχνίδια με συνδυασμό αποτελεσμάτων.

Το φύλλο αγώνα:

Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Στρέμπας, Χριστοδουλάκης

Δεκάλεπτα: 17-10, 45-22, 65-43, 78-62

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου (Ζωντός, Αναστασίου): Μποζίνης 6 (2), Βογιατζής 6, Πολυμενάκος 2, Κοντογιάννης 4, Κυπριτζόγλου 16, Τσιάτσιος, Τσέκενης Γ. 17 (2), Φρίμας, Τσέκενης Α. 2, Τσούπρος 5 (1), Αυγουλάς 20 (2).

ΑΟ Γαλάτσιου (Κουμαράς, Χανιώτης): Θαλασσινός 4, Γιαννάκης 6 (1), Μπαλαμπάνης 18 (3), Κορκοσούρας 9 (1), Παπαδόπουλος 10, Μπινετόπουλος 9, Οικονομόπουλος 4, Κανελλόπουλος 2.