Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ > Μεγάλη νίκη ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ!

Μεγάλη νίκη ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ!

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ – ΝΗΑΡ ΗΣΤ 79-75!

Μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα στο ΔΑΚ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ η ομάδα της πόλης κέρδισε την ομάδα της ΝΗΑΡ ΗΣΤ με 79-75. Η δεύτερη νίκη σε δύο αγώνες για τον ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ, δίνει υποσχέσεις για τη συνέχεια.

Ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και έκλεισε το 1ο δεκάλεπτο με 21-12. Αντίδραση των φιλοξενούμενων και η διαφορά μειώθηκε 40-35. Η τρίτη περίοδος ήταν αντιγραφή της πρώτης στη διακύμανση του σκορ που έκλεισε στο 61-48.

Η μεγάλη αντεπίθεση της ΝΗΑΡ ΗΣΤ στη τέταρτη περίοδο (επιμέρους 18-27) δεν ήταν τελικά αρκετή να ανατρέψει τη κατάσταση, και το Γαλάτσι με ένα μεγάλο τρίποντο του Κεφαλά στα 21″ έφτασε στο 76-73 με τα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα να κυλούν μέχρι το τελικό 79-75.

Γεμάτη η εξέδρα του κλειστού Γαλατσίου, από φιλάθλους και των δύο ομάδων που αποζημιώθηκαν από την εξέλιξη του αγώνα.