Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > Με το δεξί ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ στο 2017!

Με το δεξί ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ στο 2017!

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 66-71!

Με φόρα από το 2016, ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ συνέχισε το σερί του με νέα νίκη στο πρώτο παιχνίδι του 2017, κερδίζοντας στο κλειστό του Στρέφη τον ΚΥΨΕΛΙΑΚΟ με 71-66!

Μετά από ένα εύκολο για το Γαλάτσι πρώτο ημίχρονο, ο ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ αντέδρασε στην επανάληψη, και με πολύ δυνατές άμυνες μείωσε τη διαφορά στο 3ο δεκάλεπτο, και το παιχνίδι έγινε ντέρμπι στο 4ο, αφού το ΓΑΛΑΤΣΙ δεν μπορούσε να ευστοχίσει σε ελεύθερα σουτ αλλά και σε lay-ups, δείνοντας ευκαιρίες για ανατροπή στον αντίπαλο.

Το τελευταίο 3λεπτο βρήκε το ΚΥΨΕΛΙΑΚΟ να περνά μπροστά για πρώτη φορά, και να ελπίζει σοβαρά για νίκη, αλλά η εμπειρία των παικτών του Γαλατσίου έδωσε τελικά τη λύση και τη νίκη στην ομάδα της πόλης με το τελικό 71-66!

Αρνητικό στοιχείο στον αγώνα οι συνεχείς διαμαρτυρίες των αθλητών και των προπονητών σχεδόν σε κάθε σφύριγμα των διαιτητών, διαμαρτυρίες που είχαν σαν αποτέλεσμα να δεχθούν τεχνικές ποινές και οι δύο ομάδες…

Για μια ακόμη φορά, δεν είδαμε μπάσκετ ανεκτής ποιότητας σε αγώνα Β’ ΕΣΚΑ φέτος, παρά τη παρουσία εμπειρότατων παικτών και στις δύο ομάδες.

Το φύλλο αγώνα:

Διαιτητές: Αναστασίου, Φάκωνας

Δεκάλεπτα: 21-24, 35-48, 54-59, 66-71.

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ(Σγούρος): Μπαρδάκος 2, Τσέλο 10 (1), Σκαρβέλας 11, Γκρένιεβιτς, Καναβός 4, Παπαδημητράκης 12, Βουρδάνος, Ορλώφ 5 (1), Κουτρούλης 6, Σπυρόπουλος 5 (1), Δανάσκος 11 (2), Παναγόπουλος.

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ (Κουμαράς, Γκολεμάς): Τσιούτσιας, Καρδάσης, Οικονομόπουλος, Μακρής Γ. 6, Μακρής Ν. 9, Χαρακτινός 18 (3), Χανιώτης 6, Κανελλόπουλος 6, Μπινετόπουλος, Λαδικός 8, Γουδέλης 5 (1), Παπαβλασσόπουλος 13.