Είστε εδώ
Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ: Έκτη σερί νίκη ο ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ!

ΜΠΑΣΚΕΤ: Έκτη σερί νίκη ο ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ!

ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ – ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 43-64!

ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ- ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝΝέα νίκη του ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ για το πρωτάθλημα Δ΄ΕΣΚΑ. Στο κλειστό της ΓΚΡΑΒΑΣ κέρδισε το τοπικό “ντέρπι” με αντίπαλο τη τυπικά γηπεδούχο ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ.

Οι γηπεδούχοι άντεξαν μόνο ένα δεκάλεπτο, το δεύτερο, αφού λάθη και αστοχία του ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ τους επέτρεψαν να ισοφαρίσουν το παιχνίδι και να πάνε στα αποδυτήρια με σκορ 21-21.

Στην επανάληψη ο ΓΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ με όπλο την πολύ καλή λειτουργία στην άμυνα άρχισε να κτίζει διαφορά και όσο κυλούσε ο χρόνος, έδειχνε ξεκάθαρα ποιός είναι το αφεντικό του αγώνα. Τελικά το τελικό 43-64 μάλλον αντιπροσωπεύει τη πραγματική διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων.