Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ: Έσπασε το αήττητο σερί του ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ!

ΜΠΑΣΚΕΤ: Έσπασε το αήττητο σερί του ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ!

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΨΥΧΙΚΟΥ – ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 91-66!

Καμμιά αντίσταση δεν μπόρεσε να προβάλει ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ στη γηπεδούχο ομάδα του ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ στο κλειστό του Ψυχικού, χθές το βράδυ και έχασε πολύ εύκολα με σκορ 91-66.

pos_aog4Παρά τη πίεση του Γαλατσίου από την αρχή του παιχνιδιού, και τον τραυματισμό του βασικού play-maker του Ψυχικού στο 4ο λεπτό, οι γηπεδούχοι έκλεισαν το δεκάλεπτο με 23-12. Τα πολλά χαμένα αμυντικά ριμπάουντ του Γαλατσίου έδειναν δεύτερες και τρίτες ευκαιρίες στο ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ, που άρχισε να κτίζει διαφορά και έκλεισε το ημίχρονο με 42-29.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι παίζοντας πολύ κλειστή άμυνα, κυρίως πάνω στον Λαδικό, και χωρίς να απειλούνται από τη περιφέρεια, πάτησαν γκάζι και με ένα σερί 22-2, έφτασαν στο 65-31. Το τελευταίο δεκάλεπτο, είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, παρόλο που το Γαλάτσι προσπάθησε να μαζέψει τη διαφορά, κυρίως με τον Παπαδόπουλο.  Απορίας άξιο γιατί έπαιξε μόνο στο τελευταίο 6λεπτο!!!

Το φύλλο αγώνα:

Διαιτητές: Αποστολίδης, Ορφανός Ι.

Δεκάλεπτα: 23-12, 43-29, 65-34, 81-66.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ (Ζήβας): Σταφυλάς 2, Γιάνναρης 8 (2), Παπαδάκης, Παρασκευόπουλος 12 (2), Μποσνιάκου, Χατζησταμάτης 3, Δελής 19 (1), Κασκάνης 4, Ρουκουνάκης 7, Αβανίδης 25 (3), Μαλτέζος, Γιανναλέτσος 11 (3).

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ(Κουμαράς, Γκολεμάς): Οικονομόπουλος 2, Καρούσης 8 (1), Μακρής 6, Γόγωνας 3 (1), Μπουλουγεώργος 4, Κανελλόπουλος, Παπαδόπουλος 8 (2), Κορρές 9 (1), Θύμιος 9, Μπινετόπουλος 9, Χαρταβέλλας, Λαδικός 8 (1).