Είστε εδώ
Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ: Βαριά ήττα του ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ από τον ΕΣΠΕΡΟ

ΜΠΑΣΚΕΤ: Βαριά ήττα του ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ από τον ΕΣΠΕΡΟ

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ  53-73

Ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ φιλοξένησε για τη 16η αγωνιστική τον ΕΣΠΕΡΟ ΑΟΠΑ στο κλειστό του Γαλατσίου απο τον οποίο έχασε με το ευρύ 53-73! Η ομάδα του Γαλατσίου έχοντας ένα ακόμη πρόβλημα με τον τραυματία Λοϊζο να μην παίζει, και τον Μπαλαμπάνη να είναι στο παιχνίδι αλλά με πρόβλημα στη μέση του, δεν κατάφερε να κοντράρει τον ΕΣΠΕΡΟ μέχρι το τέλος με αποτέλεσμα την ήττα.

aog_esperos 012Το παιχνίδι μέχρι και το 3ο δεκάλεπτο ήταν ουσιαστικά ντέρμπυ με τον ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ να βρίσκεται σε απόσταση αναπνοής από τον αντίπαλο του. Οι παίκτες του Μάκη Κουμαρά  παίζοντας δυνατές άμυνες κατόρθωσαν να κρατήσουν χαμηλά την αντίπαλη επίθεση μέχρι το 30, αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο  δεν μπόρεσαν να περιορίσουν την ευστοχία από τα 6.75μ των παικτών του ΕΣΠΕΡΟΥ, με αποτέλεσμα το σκορ 10-24 στη περίοδο αυτή, να εκτοξεύσει τη τελική διαφορά στους 20 πόντους.

Αρνητικό σημείο του αγώνα οι 3 τεχνικές ποινές που δέχτηκε ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ, με τις 2 από αυτές στον πάγκο και την αποβολή στα μέσα του 4ου δεκαλέπτου του Μ. Κουμαρά.

Το φύλλο αγώνα:

Διαιτητές: Μαντήλας, Τζαμάκου.

Δεκάλεπτα: 18-19, 9-10, 16-20, 10-24.

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ(Κουμαράς): Φραντζέσκος 11(1), Κελαϊδής 4, Λίτσο 9, Μπαλαμπάνης 10(2), Πετριανίδης 12(1), Στογιάνοβιτς 3(1), Ρεγκούζας 1, Καρούσης, Βαφιάς 3, Γόγωνας.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ(Βουρνάς): Σκόνδρας 6, Φραντζής, Πετρόπουλος, Λαμπρόπουλος 15(2), Αποστολόπουλος 18(1), Μακρής 7(1), Καντάς, Αδαμόπουλος, Καλλής 7(1), Δίπλαρος 6(2), Λυμπέρης Δ. 12(2), Αγγελόπουλος 2.

Το GALATSISPORTS από πάγια θέση ΔΕΝ κρίνει διαιτητές αγώνων, αλλά θεωρούμε ότι οι συνεχείς διαμαρτυρίες απέναντι στις αποφάσεις διαιτητών, δικαίως ή αδίκως, μόνο καλό δεν κάνουν στην ομάδα. Και είναι άκρως λυπηρό μέσα σε ένα τέτοιο κλίμα, μικρά παιδιά να συναγωνίζονται στα υβριστικά συνθήματα τους γονείς τους στην εξέδρα. Υποτίθεται ότι τελικά ο Αθλητισμός πρέπει να διαμορφώνει και ήθος!!!