Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ: Βαριά ήττα του ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

ΜΠΑΣΚΕΤ: Βαριά ήττα του ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 75-47!

mel_aogΤη δεύτερη ήττα του στο πρωτάθλημα έκανε ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ στο εκτός έδρας παιχνίδι του για τη 5η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α ΕΣΚΑ. Στο κλειστό των Μελισσίων έχασε με το ευρύ 75-47.  Το τραγικό δεύτερο δεκάλεπτο στο οποίο ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ πέτυχε μόλις 3 πόντους, αλλά και το τρίτο στο οποίο δεν μπόρεσε να κάνει κάτι καλύτερο από το να κυνηγάει το σκορ, η αιτία της μεγάλης διαφοράς υπέρ των γηπεδούχων.

Η ομάδα του ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ για ένα ακόμη παιχνίδι είχε το 4ο δεκάλεπτο ως το καλύτερό της, αλλά αυτό δεν ήταν και πάλι αρκετό.

Το φύλλο αγώνα:

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 75-47 (ημ. 33-14)
Διαιτητές: Παπαθανασίου, Στρέμπας
Δεκάλεπτα: 13-11, 20-3, 20-11, 22-22
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ(Αποστολάκης – Κουκουζέλης): Μωραΐτης 2, Γκατζούλης 7 (1), Αποστόλου 9, Σιλιτζήρης 12 (2), Νίκολι 3 (1), Κουτσώνας, Στεφάνου 3, Ζεγκίνογλου 12 (1), Κοντός, Πέτρου 20, Νεοφύτου, Δήμος 7
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ(Κουμαράς – Γκολεμάς): Δεληγιάννης, Καρούσης, Γογωνάς, Καραμαδούκας 11 (2), Κορκοσούρας 14 (3), Σμάγκιν 3, Μαρίνος 10, Κορρές, Βαφιάς 2, Μπινετόπουλος 2, Πλατσικούδης 5 (1), Παπαδημητρίου