Είστε εδώ
Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ: Νέα ήττα για τον Α.Ο. ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

ΜΠΑΣΚΕΤ: Νέα ήττα για τον Α.Ο. ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ – ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 62-71.

Στο ξεκίνημα του 2ου γύρου, η ομάδα της πόλης μας δεν κατάφερε να επαναλάβει την εμφάνιση της περασμένης βδομάδας και έχασε από την ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ μέσα στο Γαλάτσι με 62-71.

aog_niki1Αν και στο 1ο δεκάλεπτο ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι με αποτέλεσμα να προηγηθεί με 22-14, στη συνέχεια δεν μπόρεσε να αντιδράσει στην αντεπίθεση της ΝΙΚΗΣ που προοδευτικά μείωνε τη διαφορά και έκλεισε το ημίχρονο με 30-31 υπέρ της. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι αύξησαν τη διαφορά σε διψήφιο νούμερο, ενω το Γαλάτσι προσπάθησε να αντιδράσει κυρίως με σουτ 3 πόντων, που όμως δεν έβρισκαν στόχο. Τελικά το σκορ διαμορθώθηκε στο 62-71, μετά από ένα αρκετά σκληρό παιχνίδι στο 4ο δεκάλεπτο με πολλά φάουλ και ελαφρείς-ευχόμαστε-τραυματισμούς.