Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ: Νίκη του ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ στο κλειστό του Άλσους Βέϊκου!

ΜΠΑΣΚΕΤ: Νίκη του ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ στο κλειστό του Άλσους Βέϊκου!

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ  – ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ’96 :  59-49!

aog_oly2Μόνο για ένα ημίχρονο στην ουσία, η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ προβλημάτισε την ομάδα του ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ, αφού κατάφερε παίρνοντας το 1ο δεκάλεπτο με 15-19, να κρατήσει το ημίχρονο στο -2 από τον ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ.

Στην επανάληψη η ομάδα του Γαλατσίου πήρε τον έλεγχο του αγώνα και έφτασε τελικά στη νίκη με 59-49!

Το φύλλο αγώνα:

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ – ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ’96: 59-49!

Διαιτητές: Ραχιώτης, Ορφανός

Δεκάλεπτα: 15-19, 29-27, 45-41, 59-49.

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ(Κουμαράς, Γκολεμάς): Καρούσης 1, Γόγωνας 11 (1), Τατάλιας 1, Μακρής 15, Κουτσαβδής, Παπαδόπουλος, Κορρές 10, Κανελλόπουλος, Μπινετόπουλος 9, Χαρταβέλλας 6, Οικονομόπουλος 6.

ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ’96(Πισκούλης): Τόλιος 14 (1), Παξιμαδάς 2, Βλαχογιάννης, Μιχαλόπουλος 9 (3), Βασιλειάδης, Βρεττός 5 (1), Νεστοράτος, Μπούκουρας 4, Ηλιόπουλος 10 (2), Μητράκος, Μητρόπουλος 5 (1).