Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ: Πάλεψε ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ αλλά…

ΜΠΑΣΚΕΤ: Πάλεψε ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ αλλά…

ΗΤΤΑ ΣΤΗ ΠΑΤΡΑ ΑΠΟ ΠΡΟΜΗΘΕΑ!

asp_aogΔεν τα κατάφερε ο Α.Ο. ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ να πάρει τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του φέτος. Πάλεψε το παιχνίδι στη ΠΑΤΡΑ απέναντι στον εκ των πρωτοπόρων ΠΡΟΜΗΘΕΑ ο οποίος δεν παρουσίασε και κάτι το εξαιρετικό. Παρά όμως το ισόπαλο πρώτο ημίχρονο, ο Α.Ο. ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ δεν μπόρεσε στην επανάληψη να κρατήσει την επίθεση του αντιπάλου ο οποίος ανέβασε στροφές στο 3ο δεκάλεπτο και τελικά πήρε το παιχνίδι με 80-74.  Σημαντικό ρόλο έπαιξε και η αποβολή από το παιχνίδι του Στογιάνοβιτς με “ντισκαλιφιέ” σε επεισόδιο με αντίπαλο αθλητή, πράγμα που ανάγκασε την ομάδα του Μάκη Κουμαρά να παίξει σχεδόν όλο το παιχνίδι με λύσεις ανάγκης στις θέσεις 1-2.

Τελευταίο παιχνίδι για το 2013, την επόμενη Κυριακή 22/12 στις 17:00, στο ΓΑΛΑΤΣΙ με αντίπαλο τον ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ. Ένα παιχνίδι που ο Α.Ο. ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ πρέπει να κερδίσει οπωσδήποτε για να διατηρήσει τις όποιες μικρές πιθανότητες σε αυτή τη κατηγορία.