Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ: Πέρασαν οι ΠΑΙΔΕΣ του ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ!

ΜΠΑΣΚΕΤ: Πέρασαν οι ΠΑΙΔΕΣ του ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ!

ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ  Η ΑΝΟΔΟΣ  ΣΤΗΝ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ!

AOG_IONIA11Μεγάλη νίκη των ΠΑΙΔΩΝ του ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ στο πρώτο παιχνίδι knock out της Γ’ ΦΑΣΗΣ της Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΕΣΚΑ.

Στο ουδέτερο γήπεδο του ΑΠΟΛΛΩΝΑ έγινε το παιχνίδι μεταξύ ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ και ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ που έληξε με 61-52!

Στο πρώτο δεκάλεπτο τα παιδιά του Γαλατσίου παίζοντας πολύ καλή άμυνα έτρεξαν και προηγήθηκαν μέχρι και 10 πόντους. Στη δεύτερη και τρίτη περίοδο έγινε ένα πραγματικό ντέρμπι μια και η αντεπίθεση των παικτών της Ν.ΙΩΝΙΑΣ έφερε αποτέλεσμα κλείνοντας τη διαφορά.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο και μέχρι περίπου 2 λεπτά πριν το τέλος, το σκορ πήγαινε σχεδόν πόντο-πόντο με την Ν. ΙΩΝΙΑ να κτίζει κάποιες μικρές διαφορές. Στο τελευταία λεπτά ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ παίζοντας μια εκπληκτική άμυνα κατάφερε να κλέψει μπάλες, να βγεί στο ανοικτό γήπεδο και να πετύχει εύκολα καλάθια, υποχρεώνοντας τους αντιπάλους τους να κάνουν φάουλ στέλνοντας τους σε βολές, που ευστοχώντας διαμόρφωσαν το τελικό 61-52!

Επόμενος αντίπαλος του ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ είναι η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ που κέρδισε στο κλειστό του ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ τον ΙΑΣΩΝΑ ΚΟΛΩΝΟΥ με 57-43.

Ο νικητής αυτού του παιχνιδιού θα ανέβει στην Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.

Ελπίζουμε όλοι ότι νικητής θα είναι η ομάδα του ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ και θα επιστρέψει έτσι στη μεγάλη κατηγορία.