Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ: Πολύ μεγάλη νίκη ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ!

ΜΠΑΣΚΕΤ: Πολύ μεγάλη νίκη ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ!

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 83-86 (κ.α. 68-68)!

aris_aogΣε ένα απίστευτο παιχνίδι όπως τελικά εξελίχθηκε ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ κέρδισε στη παράταση το γηπεδούχο ΑΡΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ με 86-83, αφού ο κανονικός αγώνας έληξε με 68-68.

Έχοντας σε πολύ καλή βραδιά τους Λαδικό, Κορκοσούρα, Μαρίνο και Καραμαδούκη, το ΓΑΛΑΤΣΙ χρειάστηκε τη παράταση για να φτάσει στη νίκη, αφού μετά το 46-47 του 3ου δεκαλέπτου, στο τέταρτο δεκάλεπτο δεν μπόρεσε να κρατήσει τη διαφορά των +9 που είχε λίγο πριν το τέλος. Οι άστοχες βολές κυρίως αλλά και ένα μεγάλο τρίποντο του Βεντούρη έφεραν το παιχνίδι στα ίσια δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του, και μέσα από αλεπάλληλες βολές στο τελικό 68-68 της κανονικής περιόδου.

Στη παράταση ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ έδειξε πόσο πολύ χρειαζόταν τη νίκη και που τελικά πήρε αφού το τελευταίο τρίποντα σουτ του Αρη Πετρούπολης ήταν άστοχο.