Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ: Τελειωμό δεν έχουνε οι ήττες.

ΜΠΑΣΚΕΤ: Τελειωμό δεν έχουνε οι ήττες.

ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ – ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 74-55.

pap_aog2Μία ακόμη ήττα, αυτή τη φορά στο ΣΑΛΟΥΝ του Παπάγου, από την τοπική ομάδα. Οι νεαροί παίκτες του Μάκη Κουμαρά δεν κατάφεραν να αντισταθούν στους έμπειρους παίκτες του ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ και γνώρισαν μια ακόμη ήττα για φέτος, με μεγάλη διαφορά. Στο παιχνίδι το πρώτο δεκάλεπτο ήταν μοιρασμένο στις δύο ομάδες και τελείωσε με 17-15.  Στο 2ο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι πήραν ένα προβάδισμα  17 πόντων, το οποίο και διατήρησαν σε όλο τον αγώνα τελειώνoντας στο +19.

ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ – ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 74-55

Τα δεκάλεπτα: 17-15, 39-22, 62-45, 74-55
Διαιτητές: Τσάτσης-Μουρμούρης
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ (Συμεωνίδης) Προκόπης 15, Τσιάκας 11 (1),Κυριακόπουλος 2, Μίχαλος 2 (7 αστ.), Παπαθανασίου 2, Αρσένης 4, Καλογερόπουλος 7, Υφαντής 13 (1), Αποσκιτης, Σταφυλλάς, Λογοθέτης 5, Κατσαντώνης 3 (1).
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ (Κουμαράς): Κελαϊδής 3(1), Λίτσος , Μπαλαμπάνης 12 (1), Πετριανίδης, Στογιάνοβιτς 11, Ρεγκούζας 17, Βαφειάς 10, Κοκκορόγιαννης 2.