Αρχική > ΕΙΔΗΣΕΙΣ > Νίκη χρυσάφι για ΚΟΡΩΝΙΔΑ – Σημαντικό Χ ο ΠΑΣ!

Νίκη χρυσάφι για ΚΟΡΩΝΙΔΑ – Σημαντικό Χ ο ΠΑΣ!

Φωτό αρχείου

ΚΟΡΩΝΙΔΑ – ΙΕΡΑΠΟΛΗ 2-1

Πολύτιμο «τρίποντο» για τη ΚΟΡΩΝΙΔΑ στον αγώνα του σταδίου Γαλατσίου απέναντι στην ΙΕΡΑΠΟΛΗ με 2-1!

Μετά από ένα σχεδόν κακό πρώτο ημίχρονο, η ΚΟΡΩΝΙΔΑ άνοιξε στο σκορ στο 51′, με το Κοτόφ για το 1-0. Στο 72′ ο Σκέμπι έκανε το 2-0. Το σκορ μείωσε στο 81′ ο Ανδρονιώτης (2-1) κμε πέναλτι, και παρά την πέιση των φιλοξενούμενων μέχρι το τέλος, το σκορ δεν άλλαξε.

Η νίκη είναι μια βαθειά ανάσα για τη ΚΟΡΩΝΙΔΑ στη προσπάθειά της να παρεμείνει στη κατηγορία.

ΠΟΨ – ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ 1-1

Ο βαθμός που πήρε ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ εκτός έδρας από το φιλόδοξο για άνοδο ΠΟΨ είναι σίγουρα μια επιτυχία για τους Γαλατσιώτες, και παρά τις εναντίον τους προβλέψεις. Το σκορ άνοιξε στο 21ο λεπτό ο Γράβας (0-1), με την ισοφάριση να έρχεται λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου, όταν ο Σπυριδάκης ευστόχησε με πέναλτι για το 1-1 στο 41‘.

Πολλά παράπονα για τη διαιτησία, και από τος δύο ομάδες, με τον ΠΟΨ να καταγγέλει “γκολ” που δε μέτρησε μετά από δοκάρι και αναπήδηση της μπάλλας εντός(?) του τέρματος.