Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > Νικών συνέχεια για τον ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ!

Νικών συνέχεια για τον ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ!

ΑΓ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ 0-1!

Μεγάλη νίκη του ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ εκτός έδρας με 1-0, σε αγώνα ντέρμπι με τον Άγιο Δημήτριο για την 20η αγωνιστική του 3ου ομίλου Β’ ΕΠΣΑ.

Η ομάδα της πόλης μας εδραιώθηκε έτσι στην 3η θέση και διατηρεί ελπίδες για την άνοδο στην Α’ κατηγορία.

Στο πρώτο ημίχρονο το Γαλάτσι αν και είχε ευκαιρίες δεν κατάφερε να προηγηθεί και έμεινε στο 0-0. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ άντεξε στην αναμενόμενη πίεση των γηπεδούχων, και στο 67′,  ο Βασίλης Σιάνης, έστειλε την μπάλα στα δίχτια για το 0-1 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Οι συνθέσεις των ομάδων :

ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Κουτσουδάκης): Ρούσσος, Δαλκαφούκης (75′ Ντάκοβ), Τζαβάρας (46′ Νταλάκας), Τάγκαλος, Σκόνδρας, Κωνσταντόπουλος, Χαλιβελάκης (87′ Γεωργούσης), Καρτσιώλας (67′ Συκαράς), Νικολάου, Ασλανίδης, Ζαμπάρας.

Π.Α.Σ. ΓΑΛΑΤΣΙ (Ζαμπούρας): Φραγκουλόπουλος, Βιλαντώνης, Ευαγγέλου, Κοσκινάς, Καραμανίδης, Κλάδης, Θεοδωρακάτος, Τόσκα (62′ Καράτι), Παπαδόπουλος (78′ Ραπάί), Σιάνης (90′ Τσόλκας), Ιωαννίδης (46′ Μπίλο).