Είστε εδώ
Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Κάποιος να τον προφτάσει;

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Κάποιος να τον προφτάσει;

ΚΑΛΠΑΖΕΙ Ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ!

pasgal2014Την όγδοη συνεχόμενη νίκη πέτυχε η ομάδα του ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ κερδίζοντας τον ΛΑΡΙΣΑΪΚΟ με 3-2!!!

Ο ΠΑΣ Γαλάτσι μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και στο 15λεπτο είχε ήδη τρεις κλασσικές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ. Ο συνήθης ύποπτος και πρώτος σκορερ, Χάρης Χαραλάμπους άνοιξε το σκορ στο 34, φτάνοντας το δέκατο προσωπικό του γκολ φέτος.

Στο δεύτερο ημίχρονο, στο 47ο λεπτό, ο Πέτρος Φίλιππας έκανε το 2-0, ενώ ο Μιχάλης Μπέρμπεγκ στο 73 έκανε το 3-0 με απ’ευθείας κτύπημα φάουλ. Μετά το 3-0, οι παίκτες του Γαλατσίου, χαλάρωσαν ανεξήγητα και έδωσαν τη δυνατότητα στους παίκτες του Λαρισαϊκού, να σκοράρουν και με δύο γκολ του Κώτση στο 78′ και στο 82′, να μειώσουν στο τελικό 3-2.

Με τη νέα αυτή νίκη ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ είναι μόνος στη κορυφή της βαθμολογίας με 3 βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο!