Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Νέο Χ του ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ!

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Νέο Χ του ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ!

ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΚΟΡΩΝΙΔΑΣ!!!

pas_galatsiΜε το ίδιο σκορ της πρώτης αγωνιστικής, 1-1, τελείωσε το δεύτερο παιχνίδι του ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ εκτός έδρας με την ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ! Ο ΠΑΣ  άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό, όταν σε φάση διαρκείας, ο Σπύρος Θεοδωρακάτος, με κοντικό πλασέ την έστειλε στα δίχτυα. Η ομάδα του Γαλατσίου παρά τις πολλές ευκαρίες που δημιούργησε δεν κατάφερε να πετύχει δεύτερο γκολ και οι γηπεδούχοι στην μοναδική τους ευκαιρία στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα δικάρια στέρησαν τη νίκη στον ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ αφού δύο φορές σταμάτησαν τη μπάλα στο 58 σε σουτ του Καλαμαρά, και στο 69 σε σούτ του Τσιαλιαγκού.

Στον αγώνα της ΚΟΡΩΝΙΔΑΣ απέναντι στον ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ που έγινε στο Άλσος Βέικου, η ομάδα του Γαλατσίου πέτυχε τη πρώτη της φετεινή νίκη κερδίζοντας 2-1.