Είστε εδώ
Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Νίκη της ΚΟΡΩΝΙΔΑΣ στη ΚΥΨΕΛΗ!

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Νίκη της ΚΟΡΩΝΙΔΑΣ στη ΚΥΨΕΛΗ!

ΑΤΛΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ – ΚΟΡΩΝΙΔΑ 3-4!

koro2014_2015Στο τοπικό “ντέρμπι” του 1ου Ομίλου της Β κατηγορίας ΕΠΣΑ, η ΚΟΡΩΝΙΔΑ μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που τα είχε όλα κέρδισε με ανατροπή το γηπεδούχο ΑΤΛΑΝΤΑ ΚΥΨΕΛΗΣ με 4-3!

Ο ΑΤΛΑΣ άνοιξε το σκορ στο 20 με τον ΣΛΕΠΟΥΚΟΡΟΒ  για να ισοφαρίσει αμέσως μετά στο 21 ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ. Ο BOSHNJAKU ELKJION με δύο γκολ στο 29 και 37 έκανε το σκορ 3-1 υπέρ του ΑΤΛΑΝΤΑ, σκορ με το οποίο έκλεισε το ημίχρονο.

Στην επανάληψη ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ με πέναλτι έκανε το 3-2, ενώ ο ΚΑΜΠΙΤΣΗΣ στο 71 ισοφάρισε για τη ΚΟΡΩΝΙΔΑ σε 3-3. Το τελικό σκορ διαμόρωσε ο ΚΩΤΤΗΣ της ΚΟΡΩΝΙΔΑΣ στο 90, “κλέβοντας” τη νίκη από τους γηπεδούχους.