Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: 16η νίκη ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ!!!

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: 16η νίκη ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ!!!

ΝΙΚΗ και η ΚΟΡΩΝΙΔΑ 5-1 το ΚΑΛΑΜΑΚΙ!!!

ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 3-1

soccer14Πέρασε και τον “σκόπελο” του ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ με ένα ανετο 3-1 στο Άλσος Βέϊκου το Σάββατο, πετυχαίνοντας την 16η σερί νίκη του!

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 9 ο Παπαδόπουλος, σκορ με το οποίο έκλεισε το 1ο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ισοφάρισε στο 57 με γκολ του Φακούδη. Ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ πήρε πάλι κεφάλι με τον Μπέρμπεκ στο 71, 2-1, για να κλείσει το σκορ 2 λεπτά μετά με τον Φίλλιπα (3-1) που είχε μόλις μπει στο παιχνίδι σε αντικατάσταση  του Μπίλο.

ΚΟΡΩΝΙΔΑ – ΚΑΛΑΜΑΚΙ 5-1

Ξέσπασε στο ΚΑΛΑΜΑΚΙ η ΚΟΡΩΝΙΔΑ  τη Κυριακή στο γήπεδο του ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ. Το γρήγορο γκολ του Βελέντζα στο 15, ισοφάρισε μόλις στο 17 ο Γεροντάρης για το ΚΑΛΑΜΑΚΙ, αλλά το Χ δεν έμεινε για πολύ μια και στο 18 ο Μπραβάκος έκανε το 2-1 για τη ΚΟΡΩΝΙΔΑ, σκορ που έμεινε μέχρι το ημίχρονο.

Στην επανάληψη η ΚΟΡΩΝΙΔΑ πέτυχε τρία ακόμη γκολ, με τους Βελέντζα στο 64, Κώττη στο 69 και τέλος τον Μαργέλο στο 80 για το τελικό 5-1!