Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ > ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΑΟΝΨ- ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 76-74!

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΑΟΝΨ- ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 76-74!

ΕΣΠΑΣΕ το ΣΕΡΙ ΝΙΚΩΝ στο ΨΥΧΙΚΟ!

Σε ένα παιχνίδι που οι πιεστικές άμυνες των γηπεδούχων έμοιαζαν να ξαφνιάζουν τους παίκτες του ΑΟ  ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ, η ομάδα μπάσκετ της πόλης βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ στις τρεις πρώτες περιόδους, ενώ επιχείρησε τη μεγάλη αντεπίθεση στη τέταρτη περίοδο, που τελικά δεν ολοκλήρωσε, για να πάρει τη νίκη.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν να θέλουν τη νίκη περισσότερο από το Γαλάτσι, έβγαλαν πολύ ενέργεια στο παρκέ, πίεσαν και έτρεξαν πολύ, με διακριθέντες τον Α. Οικονομόπουλο, Δαμίγο, Βισνιέβσκι, Δελή.

Από τον ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ κορυφαίοι ο Θαλασσινός και ο Παπαδόπουλος και με πολύ καλή 3η περίοδο ο Μπαλαμπάνης, αστόχησε όμως στο τελευταίο σουτ του αγώνα.

Η εξέλιξη του σκορ ανά δεκάλεπτο του αγώνα: 21-17, 43-36, 63-57, 76-74.

Επόμενο, πολύ κρίσιμο παιχνίδι για τον ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ στην έδρα του στο ντέρμπι τετράδας με τη ΦΕΑ ΝΧ-ΝΦ,  τη Δευτέρα 19 Νοέμβρη στις 21:30.