Αρχική > ΕΙΔΗΣΕΙΣ > Πρώτη Νίκη ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

Πρώτη Νίκη ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

Φωτό από ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ  – ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 84 – 72 (κ.α. 69-69)

Χρειάστηκε το έξτρα 5λεπτο της παράτασης για να καταφέρει ο έμπειρος ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ να κάμψει την αντίσταση και την ενέργεια του νεοφώτιστου ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ για να πετύχει τη πρώτη του νίκη στο φετεινό πρωτάθλημα.

Ο αγώνας στο κλειστό του Άλσους Βέικου, ήταν ολίγον θρίλερ, αφού μέχρι και το 3ο δεκάλεπτο ο ΑΟΓ ήταν ελαφρώς μπροστά στο σκορ, αλλά η ομάδα των Γλυκών Νερών έβρισκε τρόπους όχι μόνο να είναι κοντά, αλλά και να προηγηθεί στο σκορ, λίγο πριν το τέλος του αγώνα.

Στο τελευταίο 3λεπτο ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ κατάφερε να αντεπιτεθεί, να ισοφαρίσει το παιχνίδι σε 69-69 και να πάει στη παράταση, όπου η εμπειρία κέρδισε τελικά τον ενθουσιασμό με 84-72.