Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΒΟΛΕΪ > Σε ισορροπία τα πλέι οφ της Β’ Εθνικής Ανδρών

Σε ισορροπία τα πλέι οφ της Β’ Εθνικής Ανδρών

Με μεγάλο ενδιαφέρον συνεχίζονται τα πλέι οφ της Β’ Εθνικής Ανδρών  καθώς η ΑΕ Αμπελοκήπων πήρε τη νίκη στο δεύτερο παιχνίδι οδηγώντας το ζευγάρι σε τρίτο τελικό.

Οι Αμπελόκηποι ήταν βελτιωμένοι στο δεύτερο παιχνίδι απέναντι στην Ένωση Γαλατσίου και απέφυγαν τα λάθη του πρώτου αγώνα. Οι γηπεδούχοι ήταν συνεπείς σε σερβίς και υποδοχή και αυτό τους έδωσε πολύτιμο πλεονέκτημα και στα τρία σετ. Τόσο το πρώτο όσο και το δεύτερο σετ κρίθηκαν με σκορ 25-19. Το τρίτο σετ με 25-21 πήγε επίσης στην πλευρά των Αμπελοκήπων και έτσι η ομάδα του Παναγιώτη Μιχαλόπουλου πήρε μια σημαντική νίκη που τους κρατάει ζωντανούς στο κυνήγι για το πρωτάθλημα.

Με τη σειρά στο 2-2 οι τελικοί θα κριθούν στο τελευταία παιχνίδι το οποίο θα γίνει την Πέμπτη στην έδρα της Ένωσης Γαλατσίου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1η αγωνιστική

Πεμ-11/04/24    21:45     Γαλατσίου          ΑΕΣ Ένωση Γαλατσίου – ΑΕ Αμπελοκήπων            3-2

(27-29,21-25,25-18,25-18,17-15)

2η αγωνιστική

Δευ-15/04/24    21:45     ΑΚ Γουδή             ΑΕ Αμπελοκήπων – ΑΕΣ Ένωση Γαλατσίου            3-0

(25-19,25-19,25-21)

3η αγωνιστική

Πεμ-18/04/24    21:45     Γαλατσίου          ΑΕΣ Ένωση Γαλατσίου – ΑΕ Αμπελοκήπων

Μεταφορά αποτελεσμάτων Β΄φάσης (1-1): ΑΕΣ Ένωση Γαλατσίου – ΑΕ Αμπελοκήπων 3-1, 0-3.

ΠΗΓΗ: ΕΣΠΑΑΑ