Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > Σημαντική εκτός έδρας νίκη ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ!

Σημαντική εκτός έδρας νίκη ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ!

ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ – ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ 1-3!

Φωτό αρχείου

Μια ακόμη νίκη εκτός έδρα για τον ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ που εδραιώνεται στην 3η θέση της βαθμολογίας και τρέφει κάποιες ελπίδες ακόμη και για άνοδο.

Ο ΠΑΣ, έχοντας τη πρωτοβουλία των κινήσεων, άνοιξε το σκορ στο 45′ λεπτό, με τον 20χρονο Ντανιέλ Τόσκα, και πήγε στα σποδητήρια προηγούμενος 0-1!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο επίσης 20χρονος Μιχάλης Παπαδόπουλος, στο 70′ έκανε το 0-2! Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και πέτυχαν να μειώσουν το σκορ στο 81′ με τον Ηλία Βάσιλο.

Ο ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ ολοκλήρωσε την επιτυχία στο 85′ λεπτό, με το δεύτερο γκολ του Παπαδόπουλου, ο οποίος έτσι έφθασε τα 7 γκολ στο φετεινό πρωτάθλημα.

Ο προπονητής του Γαλατσίου Θανάσης Ζαμπούρας παρέταξε την ομάδα με την ακόλουθη σύνθεση :
Φραγκουλόπουλος, Βιλαντώνης, Ευαγγέλου (78′ Πολυτσέρης), Κοσκινάς, Καραμανίδης, Μπίλο (87′ Καράτι), Ιωαννίδης (57′ Ραπάϊ), Κλάδης (87′ Μπίκωφ), Παπαδόπουλος, Θεοδωρακάτος, Τόσκα.