Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ > Απίστευτη νίκη ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ!

Απίστευτη νίκη ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ!

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ – ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 79-77!

Στο παιχνίδι της 24ης αγωνιστικής, στο Άλσος Βέϊκου, οι φιλοξενούμενοι, μετά το 1ο δεκάλεπτο, επέβαλαν το ρυθμό τους και πέρασαν μπροστά, για να κλείσει το ημίχρονο με σκορ 36-40.

Αυξάνοντας τη διαφορά στο 3ο δεκάλεπτο (54-62), όλα έδειχναν ότι ο περίπου αδιάφορος ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ θα έφευγε νικητής, από το κλειστό του Άλσους Βέικου.

Όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ έκανε τη μεγάλη ανατροπή με το Κορκοσούρα να κάνει σχεδόν τα πάντα πάνω στο παρκέ, και να “κλέβει” τη νίκη με το τελικό 79-77.