Αρχική > ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΜΠΑΣΚΕΤ: Μεγάλη νίκη στην Ανάβυσσο ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ!!!

ΜΠΑΣΚΕΤ: Μεγάλη νίκη στην Ανάβυσσο ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ!!!

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ – ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 51-61!

aog_kour3
Φωτό από τον αγώνα 1ου γύρου.

Με μια εκπληκτική άμυνα στο τελευταίο δεκάλεπτο, στο οποίο ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ κράτησε σε χαμηλή παραγωγικότητα τους γηπεδούχους του ΚΟΥΡΟΥ, πήρε μια πολύ σπουδαία νίκη με 61-51, υπεκαλύπτοντας και τη διαφορά της ήττας στο Γαλάτσι.

Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο ήταν ντέρμπι με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ, και να πηγαίνουν στα αποδητήρια ισόπαλες 34-34!

Στο τρίτο δεκάλεπτο  ο ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ πήρε μια μικρή διαφορά 3 πόντων για να τελειώσει το παιχνίδι όπως προαναφέραμε με το εκπληκτικό 4ο δεκάλεπτο και επιμέρους σκορ 7-14 για το Γαλάτσι.

toAnavissosΤο προφητικό “Ερχόμαστε ρε για το 2πλο!!!” που συνόδευε τη φωτογραφία από το πούλμαν της ομάδας, και έδειχνε τη πίστη στη νίκη των παιδιών του ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ, έγινε πραγματικότητα με το σφύριγμα της λήξης!

Το φύλλο αγώνα:

Διαιτητές: Χρηστίδης, Αγρογιάννης

Δεκάλεπτα: 13-14, 34-34, 44-47, 51-61.

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ (Γεωργαντάς): Φραντζέσκος 3 (1), Παξινός 12 (1), Παχής 3, Μόμτσος 14, Παραδείσης, Παπαθεοδώρου 2, Μαρκομιχάλης 14 (1), Κεσκινίδης 3, Ραφιάς, Αποίκος Α., Τσόλας, Σπυρίδης.

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ (Κουμαράς, Γκολεμάς): Καρδάσης, Καρούσης 2, Γόγωνας, Μακρής 7, Παπαδόπουλος 6, Κορρές 14 (3), Μπουλουγεώργος 13 (2), Κανελλόπουλος, Μπινετόπουλος 9, Χαρταβέλλας 4, Λαδικός, Οικονομόπουλος 6.